zamiana na metry kwadratowe

Smaki dzieciństwa

Temat: VIVE TARGI KIELCE
- Klub Sportowy Vive to solidny partner i dlatego chcemy się z nim związać- mówił prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń na konferencji prasowej. Chwilę później podpisany został kontrakt sponsorski. <BR><BR><p align=justify>Umowę o współpracy podpisały TARGI KIELCE i Klub Sportowy VIVE Kielce. Na jej mocy najdynamiczniejszy ośrodek targowy w kraju stał się strategicznym sponsorem Mistrza Polski w piłce ręcznej. Drużyna Bogdana Wenty przez następne pięć lat nosiła będzie oficjalną nazwę VIVE TARGI KIELCE . Zmianie ulegnie także logo klubu.
- Jesteśmy jednym z dwóch liderów krajowego rynku wystawienniczego, dlatego łączymy swoje siły z najlepszą drużyna w myśl nowego hasła klubu Liderzy Grają Razem – twierdzi prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń – Wybraliśmy promocję poprzez sport, postawiliśmy na najprężniejszy klub szczypiorniaka w kraju.
KS VIVE Kielce pod koniec maja zdobył Mistrzostwo Polski i będzie miał szanse gry w Lidze Mistrzów. Występują w nim reprezentanci Polski, Danii, Serbii, Holandii. – Do Vive przychodzą najlepsi zawodnicy, jak choćby Mariusz Jurasik, srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Świata – mówi prezes VIVE Kielce Berus Servaas – Naszą ambicją jest budowa drużyny liczącej się w sportowej Europie.
Targi Kielce, które dały się w ostatnich latach poznać z niestandardowych dla branży wystawienniczej rozwiązań promocyjnych, jak choćby z budowy największej w Polsce reklamy wielkoformatowej o powierzchni ponad 4000 metrów kwadratowych na elewatorach zbożowych w Kielcach czy pierwszej w Polsce akcji bilboardowej, jaką przeprowadził ośrodek targowy tym razem postawiły na popularna drużynę sportową. –Umacnianie wizerunku marki Targi Kielce to dla nas ważne promocyjne zadanie – wyjaśnia prezes Andrzej Mochoń – KS VIVE ma bardzo dobry wizerunek w kraju, a jego popularność wzrasta , rozgłos medialny tej drużyny przekłada się na liczbę kibiców, którzy chcą oglądać zespół nie tylko w Kielcach. <BR><BR><SMALL>Pelna tresc artykulu znajduje sie <A href="http://vive.zetonet.pl/artykul.php?id=2766">tutaj</A>.</SMALL>
Źródło: vivetargi.pl/forum/viewtopic.php?t=26868Temat: kierowca autobusu
" />
">nie moge nim ruszyć

Moze to Ci pomoze

INSTRUKCJA

1. Prowadzenie autobusu

strzalki - skrecanie oraz przyspieszanie
i hamowanie
[0 -zero] - włączenie/wyłączenie silnika
[q][a][z] - zmiana biegow
odpowiednio D,N,R
[<][>][/] - kierunkowskazy
spacja - klakson
[L] - włączenie/wyłączenie świateł zewnętrznych

2. Przystanki

Przystanek zostaje zaliczony jeżeli kierowca
zatrzyma się nie dalej niż 7 metrów od niego.

[c][v][b][n] - otwieranie/zamykanie drzwi
[x] - otwieranie/zamykanie wszytkich drzwi
[f] - przyklęk
[d] - dzwonek

Zielona liczba to liczba pasazerow na pokla-
dzie, niebieska to liczba chetnych do opusz-
czena pojazdu na najblizszym przystanku,
a czerwona to liczba oczekujacych na najblilz-
szym przystanku

3. Kamery
[f5]..[f8] - kamery
[f9][f10] - zal./wyl. lusterka
[f11][f12] - maksymalizacja i przywrocenie
rozmiaru okna
[;]['] - zmiana odleglosci kamery F8
od autobusu (zoom)
nawiasy
kwadratowe - zmiana ogniskowej kamer
myszka - poruszanie kamera F5 i F8

4. Sterownik tablic/wyświetlacz wielofunkcyjny
Tablicami sterować można tylko wtedy, kiedy ste-
rownik jest widoczny i uruchomiony (na wyświe-
tlaczu pojawia się komunikat "Gotowy do pracy").

[5] - uwidocznienie/ukrycie sterownika
[4] - włączenie/wyłączenie urządzenia
[1] - ustawienie pierwszego kierunku
[2] - ustawienie drugiego kierunku
[3] - wyłączenie tablic

Wyświetlacz wskazuje aktualny czas, rozkład ja-
zdy i jest kontrolerem dla radia.

[6] - przełącza wyświetlacz w tryb sterownika ta-
blic
[7] - przełącza wyświetlacz w tryb rozkładu jazdy
dolna linia to kolejny przystanek - czas po-
dany w nawiasie, górna to przystanek drugi
w kolejności
[8] - przełącza wyświetlacz w tryb radia

5. Radio
Do pracy radio nie wymaga włączonego sterownika. Mo-
że odtwarzać 100 plików MP3 znajdujących się w fol-
derze "radio" w katalogu głównym programu. Po uru-
chomieniu automatycznie odtwarza pierwszy utwór.

[f1] - poprzedni utwór
[f2] - stop
[f3] - odtwarzaj
[f4] - następny utwór

6. Inne
[esc] - koniec

[pause/break] - pauza
Źródło: beta.tuningforum.pl/viewtopic.php?t=74483


Temat: Za co płaci się czynsz?
Sejm ma inne sprawy
Pętla mieszkaniowa


Wszystkich osiadaczy mieszkań w budynkach wielorodzinnych w rzyszłym roku mogą czekać znaczne odwyżki opłat. W Szczecinie mogą one sięgnąć kilkudziesięciu złotych na jeden lokal. Wszystko dlatego, że osłowie mieli ważniejsze sprawy niż zmiany w ustawach odatkowych.
Chodzi o odatek dochodowy od osób rawnych. Obecnie spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego oraz wojskowe agencje mieszkaniowe i zarządcy lokali komunalnych go nie łacą. Na mocy ustawy o odatku dochodowym od osób rawnych ich rzychody były z niego zwolnione, o ile były rzeznaczone na gospodarowanie mieszkaniami. Zwolnienie wykreślono w nowelizacji z 2003 roku, ale jednocześnie utrzymano je w mocy do końca roku 2004. Potem znów je rzedłużono, tym razem do końca 2006 roku. Teraz zwolnienie miało wrócić na stałe, ale ograniczone tylko do rzychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Posłowie byli jednak bardziej zajęci walkami o władzę i drugie czytanie rojektu ustawy nie zmieściło się w orządku obrad. A czasu na jego rzyjęcie jest coraz mniej. Zmiany owinny być zrobione do końca listopada. Jeśli osłowie się nie ospieszą, w rzyszłym roku osiadacze mieszkań sporo stracą.
- Bez zwolnienia będziemy musieli łacić co miesiąc odatek dochodowy - mówi Adam Humienik, rezes Spółdzielni Mieszkaniowej ‟Wspólny Dom”, jednej z największych w Szczecinie. - Przeciętna miesięczna nadwyżka rzychodów nad kosztami to u nas około 2 milionów złotych. Musielibyśmy więc co miesiąc odprowadzać około 400 tysięcy złotych odatku. Daje to mniej więcej 68 groszy na metr kwadratowy. Opłatę za ięćdziesięciometrowe mieszkanie musielibyśmy więc odnieść o 34 złote miesięcznie.
Dla wielu domowych budżetów są to znaczące kwoty. A osiadacze mieszkań spółdzielczych nie będą w najgorszej sytuacji. Spółdzielnie mogą bowiem zaliczyć do kosztów odpisy na fundusz remontowy. Wspólnoty takiej możliwości już nie mają - a to oznacza, że jeśli zechcą na rzykład zbierać na remont dachu, to od wpłacanych co miesiąc na ten cel ieniędzy będzie trzeba odprowadzić 19 roc. odatku.
* * *
Jeśli nowelizacja nie zostanie rzyjęta na czas, będzie trzeba tak gospodarować mieszkaniami, aby wpływy zrównać z wydatkami. Tyle że to nie zawsze jest możliwe, a często o rostu nie ma sensu. W efekcie wspólnotom na rzykład bardziej się opłaci, jeśli ieniądze na fundusz remontowy będą ‟wpłacane" do skarpet i wyjmowane dopiero wówczas, gdy rzyjdzie zapłacić rachunki.

(J.Spirydowicz)

art. rasowy Kuriera Szczecińskiego z dnia 23 ażdziernika 2006
Źródło: koszal.in/forum/viewtopic.php?t=1911


Powered by wordpress | Theme: simpletex | © Smaki dzieciństwa